Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie przespać nocy dla Jezusa

Nocna pielgrzymka młodzieży do Rud. Z Gliwic wyjdą o północy.

Pielgrzymka Młodzieży do Rud odbędzie się 22 i 23 września. Młodzi ludzie do sanktuarium Matki Bożej Pokornej idą pieszo; w tym roku będzie to XI Nocna Pielgrzymka „Rozmowa Nikodema”. – To przypomnienie o uczniu Chrystusa, który przyszedł do Jezusa w nocy dlatego, że się bał. Że może będzie oceniany przez Żydów, że jego wiara będzie wystawiona na jakąś próbę albo obśmiana. Młodzi ludzie też często boją się rozmawiać o Bogu, o swoim życiu, powołaniu, swojej przyszłości – mówi ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Nie przespać nocy dla Jezusa   – Pielgrzymka będzie okazją do tego, żeby przeprowadzić taką rozmowę z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, ale też z osobą bardziej dojrzałą w wierze, z księdzem, siostrą zakonną, klerykiem. Mamy na to całą noc. Bo młodzi często boją się też rozmawiać z księżmi ze swoich parafii, obawiając się, że w ten sposób naruszona zostanie ich intymność. Dlatego zachęcam wszystkich młodych ludzi, gimnazjalistów, licealistów, studentów, którzy chcieliby przeżyć tę pielgrzymkę w takim duchu skupienia, zastanowienia nad swoim życiem, do rozmowy z Chrystusem i kimś dojrzalszym w wierze – zaprasza duszpasterz młodzieży.

W piątek 22 września od 22.00 czynna będzie recepcja w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach (obok katedry). O 22.30 rozpocznie się tam koncert zespołu seminaryjnego „Na Twoje Słowo”, a następnie o 23.15 odprawione zostanie nabożeństwo w katedrze, po którym o północy pielgrzymi wyruszą w kierunku Rud. W sobotę w rudzkiej bazylice Eucharystii o 8.30 będzie przewodniczył bp Jan Kopiec. Można dotrzeć również w inny sposób na samą modlitwę w Rudach.

Każdy uczestnik nocnej pielgrzymki musi mieć ze sobą latarkę i kamizelkę odblaskową, a także ubiór przeciwdeszczowy, napoje i jedzenie. Wszystkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie www.ddmgliwice.pl i na Facebooku. Zgłoszenia na powrót autokarem z Rud: e-mail: centrum@ddmgliwice.pl – do Gliwic i Zabrza, a w razie dużej liczby uczestników także do innych miast.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama