GN 42/2019 Archiwum

Otrzymają nowy sztandar

Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze świętuje 115-lecie. Obchody odbędą się 16 września.

Rozpocznie je Msza o 11.00 w kościele św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze. Dalsza część uroczystości odbędzie się na terenie remizy OSP przy ul. 9 Maja 21a.

W tym dniu bytomscy ochotnicy otrzymają nowy sztandar ufundowany przez gminę Bytom. Zastąpi on sztandar OSP z końca lat 40. Jego motywem głównym jest wizerunek św. Floriana, odtworzony z obrazu olejnego z 1927 roku.

Ochotnicza Straż Pożarna Sucha Góra istnieje od 2 września 1902 roku. Od momentu powstania tworzyła wraz z Bobrownikami, Rudnymi Piekarami i Kopalnią "Fryderyk" Związek Sikawkowy Bobrowniki.

W 1974 roku OSP przeniosła swoją siedzibę do nowego budynku przy ul. 9 Maja. Obecnie ma 30 członków, dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz sprzęt niezbędny podczas interwencji związanych m.in. z usuwaniem skutków nawałnic, gaszeniem hałd i wysypisk czy likwidowaniem gniazd owadów.

Oprócz obowiązków strażackich, ochotnicy biorą udział w zawodach sprawnościowych, zajęciach z udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczaniu wielu miejskich imprez.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama