Nowy numer 33/2019 Archiwum

Tajemnica pełna optymizmu

Koncert inauguracyjny Bogdana Stępnia na organach w Szałszy, które pobłogosławił bp Jan Kopiec.

Uroczystość odbyła się 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, bo takie wezwanie nosi kościół w Szałszy. - To tajemnica pełna optymizmu, bo narodzenie zawsze wiąże się z nadzieją, otwiera na coś nowego - powiedział bp Jan Kopiec, który przewodniczył Eucharystii i pobłogosławił organy.

To 8-głosowe organy mechaniczne firmy Walcker, które zostały przywiezione z Niemiec przez firmę Damiana i Jana Wyleżol. Tego dnia po raz pierwszy zabrzmiały podczas liturgii, a przy instrumencie zasiadł Bogdan Stępień, organista katedry gliwickiej.

- Niech te organy służą wam i niech będą znakiem ciągłego ubogacania, otwierania się, zachęcania wzajemnie, by trwać przy Panu - powiedział biskup gliwicki.

Tajemnica pełna optymizmu   Koncert inauguracyjny w wykonaniu Bogdana Stępnia xbk /Opoka.photo Po zakończeniu Mszy św. zebrani w kościele mogli posłuchać koncertu inauguracyjnego w wykonaniu Bogdana Stępnia. W programie znalazły się utwory D. Buxtehudego, J.S. Bacha, J. Pachelbela oraz F. Mendelssohna-Bartholdy’ego.

Kościół w Szałszy jest kościołem filialnym, należy do parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL