GN 42/2019 Archiwum

Konferencje rejonowe księży

Na początku września zebrali się pod przewodnictwem biskupa, aby zapoznać się z bieżącymi sprawami w diecezji.

Przez dwa dni, 4 i 5 września, odbywały się konferencje rejonowe księży diecezji gliwickiej. Jak co roku po wakacjach zebrali się oni, aby omówić ważne dla diecezji sprawy, dokonać pewnego podsumowania zakończonego roku formacyjnego i szkolnego. Zawsze przygotowywane są też referaty przybliżające różnorodną problematykę. W tym roku taki referat wygłosił ks. dr Rafał Dappa, który mówił o nowelizacji przepisów dotyczących prawnego obowiązku zgłaszania informacji o nadużyciach i przemocy wobec osób nieletnich.

Kolejnym tematem obrad był trwający I Synod Diecezji Gliwickiej. Sekretarz synodu ks. dr Robert Urbańczyk zapoznał księży z obecnym etapem jego prac. Podziękował za zaangażowanie i zachęcał do aktywnego włączania się w jego prace. W październiku, po okresie zbierania opinii na temat projektów dokumentów, odbędzie się pierwsza Sesja Plenarna Synodu, na której będzie dyskutowana ostateczna forma niektórych z nich.

Następnie bieżące sprawy diecezji przedstawili ks. Bernard Koj, ekonom diecezjalny, ks. Sebastian Wiśniewski, kanclerz gliwickiej kurii, ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Rudolf Badura, dyrektor Caritas diecezji gliwickiej, i ks. Tadeusz Hryhorowicz, dyrektor wydziału katechetycznego.

Biskup Jan Kopiec, który otworzył konferencję, a na koniec dokonał jej podsumowania, zachęcał księży do aktywnego włączania się w różnorodne działania i akcje diecezjalne. Podziękował za wytrwałą i bogatą w inicjatywy pracę księży, jak również zachęcał ich do pracy nad własną formacją, m.in. przez udział w rekolekcjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama