Nowy numer 43/2020 Archiwum

Łabędy z bliska

Rejs po Kanale Gliwickim, zwiedzanie huty, gra miejska z nagrodami - to niektóre atrakcje XV Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego poświęconych Łabędom.

Wydarzenie „Łabędy. Od wsi rycerskiej do przemysłowej dzielnicy Gliwic” odbywać się będzie się od 15 do 17 września. Podróż szlakami czasu przygotowało Muzeum w Gliwicach.

Program uwzględnia bardzo różne tematy związane z rozwojem Łabęd. Zobaczyć będzie można niedostępną na co dzień Hutę Łabędy, wystawę, wybrać się na spacer po Starych Łabędach, przepłynąć statkiem, posłuchać wykładu ks. Piotra Góreckiego o dziejach Łabęd (nie tylko kościelnie), wziąć udział w grze miejskiej z nagrodami… Dla najmłodszych przygotowano warsztaty, podczas których poznają historię kanałów Kłodnickiego i Gliwickiego i – wykorzystując specjalnie na ten cel zaprojektowane kartonowe klocki – zbudują potężną makietę śluzy wodnej i statku wycieczkowego.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach XV edycji Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zwiedzaniu, warsztatach oraz rejsie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. W przypadku zwiedzania Huty Łabędy (15 września), warsztatów dla dzieci „Historia Kanału Kłodnickiego i Gliwickiego” (16 września) i rejsów statkiem (17 września) obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji: muzeum.gliwice.pl.

Łabędy z bliska   Kanał Gliwicki na wysokości Łabęd. Lata 40. XX wieku. Archiwum Muzeum w Gliwicach Muzeum w Gliwicach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama