Nowy numer 37/2021 Archiwum

Święto plonów w Paniówkach

XIX Dożynki Powiatu Gliwickiego i Gminy Gierałtowice odbędą się w najbliższą sobotę 2 września.

Powiat Gliwicki co roku obchodzi dożynki w innej gminie, tym razem odbędą się one w Paniówkach. Świętowanie rozpocznie się o 14.30 od przemarszu zabawnego, rolniczego korowodu ulicą Zwycięstwa do kościoła parafialnego, gdzie o 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji rolników, leśników i ogrodników. Przewodniczyć jej będzie abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Dalsza część uroczystość z wręczeniem odznaczeń i nagród, występami i licznymi atrakcjami odbędzie się w Parku Joanny (ul. Zwycięstwa 3). Mocnymi artystycznymi akcentami będzie występ Kabaretu Młodych Panów (o 17.30) oraz koncert Moniki Lewczuk (o 19.30). Imprezę zakończy zabawa taneczna z didżejem A. Martinezem (od 21.00 do północy).

Honory starostów tegorocznych dożynek pełnić będą Maria i Jerzy Woźnicowie, rolnicze małżeństwo z 41-letnim stażem, rodzice trzech dorosłych córek. Przed laty przejęli 15-hektarowe gospodarstwo, a obecnie gospodarują na 30 hektarach. Specjalizują się w hodowli świń i uprawie zboża. Od pięciu lat Jerzy Woźnica jest prezesem Kółka Rolniczego w Paniówkach. Choć w 2006 roku przekazał gospodarstwo córce, to nadal wspólnie się nim zajmują.

Święto plonów w Paniówkach   Chleb z dożynek powiatu gliwickiego w Dąbrówce 2016 Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama