Nowy numer 4/2021 Archiwum

Kronika 25 lat pielgrzymowania

Masz zdjęcia z drogi, pamiętasz szczególne wydarzenia czy pielgrzymkowe anegdoty, chcesz podzielić się swoim świadectwem - prześlij je, a znajdą się w kronice.

W tym roku była 25. Diecezjalna Piesza, a zarazem 371. Gliwicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Jubileusz jest dobrą okazją do wydania kroniki 25-lecia pielgrzymowania.

– Znajdą się w niej podstawowe informacje, skąd wzięła się ta pielgrzymka, gdzie są źródła gliwickiego pielgrzymowania, ale przede wszystkim chcemy przedstawić te ostanie 25 lat – mówi ks. Artur Pytel, kierownik trasy pielgrzymki na Jasną Górę, który zajmuje się przygotowaniem publikacji.

– Nie chodzi nam o jakieś wielkie, źródłowe wydawnictwo. Chcemy wydać coś, co w przystępnej formie opowie o tym naszym pielgrzymowaniu. Będą tam zdjęcia, opisy poszczególnych grup okraszone ciekawostkami, anegdotami czy może słownikiem pielgrzymkowym. Będzie to też pamiątka dla tych, którzy od lat związani są z pielgrzymką – wyjaśnia.

Przygotowujący publikację czekają na materiały związane z tymi ostatnimi 25 latami. Mogą to być zdjęcia (w jak najlepszej rozdzielczości – oryginały lub skany). Można też podzielić się własnym świadectwem, historią swojego pielgrzymowania albo opisać jakieś ciekawe wydarzenia związane z drogą, zabawne pielgrzymkowe sytuacje, anegdoty czy podzielić się innymi ciekawymi materiałami i pamiątkami.

Adres: e-mail: csdm@ddmgliwice.pl lub ks. Artur Pytel, ul. Stabika 9, 44-103 Gliwice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama