GN 42/2019 Archiwum

Drugi nabór na Politechnice Śląskiej

Podobnie jak w poprzednich latach, największą popularnością cieszyły się informatyka, automatyka i robotyka, architektura, budownictwo i transport.

Zakończył się I nabór na studia na Politechnice Śląskiej. Do 13 września potrwa rekrutacja w ramach II naboru na gliwicką uczelnię, na kierunki, na których pozostały jeszcze wolne miejsca.

W pierwszym naborze wzięło udział prawie 7200 kandydatów. Najpopularniejsza ponownie okazała się informatyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, gdzie rekrutowało się aż 820 kandydatów, czyli 3,73 osoby na miejsce. Dużą popularnością cieszyły się również: automatyka i robotyka – 402 kandydatów, budownictwo – 384 kandydatów, a także architektura – 347 kandydatów. Wielu maturzystów wybrało także transport oraz filologię na specjalności język angielski.

W tym roku kandydaci na Politechnikę Śląską mają do wyboru prawie 60 kierunków studiów na 15 wydziałach w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. W ofercie jest aż 8 nowości. Na maturzystów czeka również szereg kierunków o profilu praktycznym, a także studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn, gdzie studenci od pierwszego roku równolegle zdobywają wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie zawodowe w ramach płatnych staży w firmach z branży automotive. Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim na 11 kierunkach studiów, w tym 6 na studiach pierwszego stopnia.

W sumie kandydaci mogą rekrutować się na Politechnikę Śląską w ramach trzech naborów. Więcej informacji: polsl.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama