Remonty zakończone

Ulice w rejonie Hali Gliwice i most na Dworcowej są gotowe.

Ulice Kujawska, Panewnicka i Akademicka w Gliwicach są już przejezdne. Po przebudowie pojawiły się m.in. ścieżki rowerowe i nowe nawierzchnie jezdni i chodników.

– Dla usprawnienia przejazdu i zapewnienia bezpieczeństwa jazdy wydzieliliśmy na nich dodatkowe pasy ruchu do lewoskrętu. Zamontowaliśmy także sygnalizację świetlną, która pozwoli szybko i sprawnie rozładować ruch uliczny na co dzień i w trakcie przyszłych imprez w Hali Gliwice – podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

– Dzięki przebudowie powstało ponad 3 km nowych nawierzchni jezdni i chodników. W całym rejonie zamontowano nowe oświetlenie. W przydrożnym pasie zielni nasadzono ok. 3 tysięcy krzewów, m.in. ligustry i tawuły, oraz 28 lip drobnolistnych – wylicza. 

Na dziś popołudniu zaplanowano też otwarcie mostu na ul. Dworcowej, gdzie prace związane z rozbiórką starego i budową nowego mostu drogowego trwały rok. – Most nie zmienił swoich parametrów. Zwiększył się natomiast na pewno poziom bezpieczeństwa na tym obiekcie – podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska. Po modernizacji zyskał większą nośność (z 15 do 50 ton). Zamontowano też na nim barieroporęcze.

Remonty zakończone   Podczas modernizacji wydzielono dodatkowe pasy ruchu ZDM w Gliwicach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..