Nowy numer 42/2018 Archiwum

Bach w kilku odsłonach

Muzyka mistrza baroku i innych kompozytorów zabrzmi w gliwickich kościołach.

XVIII Gliwicki Festiwal Bachowski będzie trwał od 16 do 23 lipca. Koncerty odbywać się będą przez cały tydzień w różnych kościołach w mieście.

Program jest następujący: 16 lipca o 20.30 w kościele Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4) – muzyka G.Ph. Telemana i J.S. Bacha; 18 lipca o 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP (ul. Kozielska 29) – „Bogu najwyższemu chwała – Bach i Luter na dwa klawesyny”; 19 lipca o 19.30 w kościele Wszystkich Świętych – „Między Niebem a Ziemią”; 20 lipca o 19.00 w ewangelicko-augsburskim Kościele Zbawiciela (ul. Jagiellońska 19A) – „Lobe den Herren – Głoś imię Pana”, w programie chorały protestanckie oraz ich opracowania na lyra viol; 21 i 22 lipca o 20.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2), pierwszego dnia recital klawesynowy; 23 lipca o 20.30 w kościele Wszystkich Świętych – koncert oratoryjno-kantatowy.

Szczegółowe informacje o programie i wykonawcach poszczególnych wieczorów można znaleźć na www.kikgliwice.com.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy