Nowy numer 42/2018 Archiwum

Nadzwyczajna sesja w sprawie szpitala miejskiego

Nie doszło do głosowania uchwały. Po trzygodzinnym posiedzeniu projekt przekazano do dalszego opracowania.

Wczoraj w Ratuszu w Gliwicach odbyła się zwołana w trybie pilnym sesja Rady Miejskiej, podczas której miano głosować stanowisko w sprawie sytuacji w Szpitalu Miejskim nr. 4. Projekt uchwały podpisany został przez radnych PO i SLD.

Wyraża on „głębokie zaniepokojenie sytuacją w Szpitalu Miejskim nr 4 Sp. z o.o., skutkującą zaprzestaniem działalności przez kolejny oddział (...), a co za tym idzie brakiem możliwości zapewnienia ciągłej i bezpiecznej realizacji świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców miasta”. Wskazuje też na brak skutecznego działania zarządu szpitala, „którego jedynym dotychczasowym efektem jest znaczące ograniczanie zakresu i dostępności świadczeń zdrowotnych”. W projekcie jest również apel do Prezydenta Miasta Gliwice, aby w trybie nadzoru właścicielskiego nad szpitalem podjął działania zmierzające do wyeliminowania przyczyn zapaści kadrowej.

Po trzygodzinnym posiedzeniu głosami radnych PiS i Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza przegłosowano odesłanie projektu do komisji zdrowia celem przepracowania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy