Nadzwyczajna sesja w sprawie szpitala miejskiego

Nie doszło do głosowania uchwały. Po trzygodzinnym posiedzeniu projekt przekazano do dalszego opracowania.

Wczoraj w Ratuszu w Gliwicach odbyła się zwołana w trybie pilnym sesja Rady Miejskiej, podczas której miano głosować stanowisko w sprawie sytuacji w Szpitalu Miejskim nr. 4. Projekt uchwały podpisany został przez radnych PO i SLD.

Wyraża on „głębokie zaniepokojenie sytuacją w Szpitalu Miejskim nr 4 Sp. z o.o., skutkującą zaprzestaniem działalności przez kolejny oddział (...), a co za tym idzie brakiem możliwości zapewnienia ciągłej i bezpiecznej realizacji świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców miasta”. Wskazuje też na brak skutecznego działania zarządu szpitala, „którego jedynym dotychczasowym efektem jest znaczące ograniczanie zakresu i dostępności świadczeń zdrowotnych”. W projekcie jest również apel do Prezydenta Miasta Gliwice, aby w trybie nadzoru właścicielskiego nad szpitalem podjął działania zmierzające do wyeliminowania przyczyn zapaści kadrowej.

Po trzygodzinnym posiedzeniu głosami radnych PiS i Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza przegłosowano odesłanie projektu do komisji zdrowia celem przepracowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..