Nowy numer 38/2021 Archiwum

Robimy to, o co prosiły dzieci z Fatimy

Właśnie kończą się rekolekcje Dzieci Maryi w Międzybrodziu Bialskim.

W tym roku tematem, który prowadził uczestniczki przez kolejne dni, była 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. - Przybliżamy historię tego, co działo się wtedy w Fatimie, i próbujemy przekazać dzieciom, żeby to przesłanie było w ich sercach, żeby według tego żyły. I żeby uwierzyły, że dzięki swojej postawie mogą zmienić obraz świata. Robimy to, o co prosiły dzieci z Fatimy, a szczególnie siostra Łucja, która cały czas opowiadała o tym orędziu - mówi odpowiedzialny za rekolekcje ks. Leszek Skorupa.

Razem z nim nauki głoszą dwaj diakoni - Kamil Hadaś i Wojciech Dombek, którzy wspólnie z animatorkami Dzieci Maryi są wychowawcami na rekolekcjach.

Robimy to, o co prosiły dzieci z Fatimy   ...i wycieczki w góry Archiwum prywatne W tym wakacyjnym wyjeździe uczestniczy 37 dziewczyn w wieku od szkoły podstawowej do średniej z Gliwic, Zabrza, Bytomia, Tarnowskich Gór, Lublińca i Rud.

W codziennym programie oprócz spotkań formacyjnych było też sporo zajęć sportowych i wycieczki w góry, a nawet rejs statkiem. W Bielsku Białej zwiedzili studio filmów rysunkowych, rynek, odwiedzili też księży salwatorianów, a w Żywcu minizoo, pałac Habsburgów, ogród różany i katedrę.

Co roku uczestniczki tych rekolekcji biorą też udział w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez strażaków z OSP Międzybrodzie Bialskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama