Nowy numer 37/2021 Archiwum

Kamiliańskie dni w Zabrzu

Od czwartku do niedzieli odbywać się będą obchody ku czci św. Kamila, patrona chorych, służby zdrowia i miasta Zabrze.

„Wpatrzeni w przykład św. Kamila, żyjmy dobrocią na co dzień i okazujmy sobie nawzajem zrozumienie i życzliwość. Niech św. Kamil orędując za naszym miastem, sprawi, aby nie zabrakło w nim ludzi gotowych leczyć, łagodzić cierpienie i przywracać nadzieję tym, których los boleśnie doświadczył” – napisał w zaproszeniu na uroczystości odpustowe o. Wojciech Węglicki, proboszcz parafii św. Kamila w Zabrzu.

Odbywać się one będą w kościele św. Kamila przy ul. Dubiela 10. Niedzielny odpust poprzedzi triduum. W czwartek 13 lipca o 10.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji chorych i starszych parafii i miasta połączona z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lurdzkim. Od czwartku do soboty o 17.30 sprawowana będzie Nowenna do św. Kamila, a o 18.00 – Msza św.

W niedzielę 16 lipca Mszy św. o 12.15 przewodniczyć będzie o. dr Mirosław Szwajnoch ze wspólnoty domu prowincjalnego kamilianów w Tarnowskich Górach. O 16.00 odbędą się Nieszpory, połączone z uczczeniem relikwii i błogosławieństwem krzyżyków św. Kamila.

Natomiast sobotę 15 lipca w Teatrze Nowym odbędzie się uroczystość nadania wyróżnień im. św. Kamila. W tym roku otrzymają je diabetolog prof. Krzysztof Strojek, proboszcz parafii św. Andrzeja ks. Arkadiusz Kinel oraz profilaktyk i propagator trzeźwości Kazimierz Speczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama