Nowy numer 42/2018 Archiwum

Pieniądze na rozbudowę gliwickiego hospicjum

Podczas akcji charytatywnej zebrano prawie 110 tys. złotych.

Jest to owoc „Tygodnia dla hospicjum”, który zorganizowano w drugiej połowie czerwca.

Planowane są kolejne zbiórki, m.in. tradycyjna kwesta z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Cały czas można też nabywać cegiełki o wartości 5 zł., dostępne w siedzibie Hospicjum Miłosierdzia Bożego przy ul. Daszyńskiego 29 w Gliwicach. Można też wpłacać darowizny na konto placówki.

Rozbudowa hospicjum ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Dzięki tej inwestycji na lepsze zmienią się warunki leczenia i opieki nad podopiecznymi hospicjum. Powstanie trzeci budynek, który połączy dwa już istniejące. Na powierzchni łącznie około 1800 m2 znajdą się m.in. sale chorych, gabinety zabiegowe i lekarskie, pokój pielęgniarek, kaplica, kuchnia, magazyny, zaplecza socjalne oraz serwerownia. W nowym budynku powstanie też sala dydaktyczna dla studentów oraz szatnie i pokoje socjalne dla wolontariuszy. Nowy obiekt będzie klimatyzowany. Przy hospicjum powstanie też dostępna dla każdego mieszkańca poradnia lekarza rodzinnego.

Więcej informacji można znaleźć na: www.dlahospicjum.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy