Nowy numer 38/2021 Archiwum

Jak zostać świętym?

W Rusinowicach trwają półkolonie dla dzieci i młodzieży.

To już 22. półkolonie przygotowywane przez Caritas parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Rusinowicach. Są organizowane co roku, zawsze w pierwszych dniach lipca. Ich pomysłodawcą był ks. Franciszek Koening.

W tym roku w półkoloniach od 2 do 8 lipca uczestniczy około 100 dzieci, które mają zapewnioną opiekę wychowawczą, formację religijną i wyżywienie. Na uczestników czeka wiele atrakcji, takich jak gry i zabawy, pokaz akcji gaśniczej OSP Rusinowice, wyjazd do parku Energyland, spotkanie z artystami, wyjazd do doliny Miłosierdzia w Częstochowie oraz do kina.

Jak zostać świętym?   W półkoloniach uczestniczy około 100 dzieci Jan Maniura /Foto Gość Ważnym punktem półkolonii była modlitwa nad grobem śp. ks. Damiana Kominka, wieloletniego wikarego parafii.

W homilii podczas Mszy św. ks. Kazimierz Tomasiak, wikary parafii oraz organizator półkolonii, nawiązał do śmierci ks. Maksymiliana Marii Kolbe, który mocno rozpowszechniał kult maryjny i zachęcał do modlitwy.

– „Kto mało się modli, mało otrzymuje, kto dużo się modli, dużo otrzymuje, a kto bardzo dużo się modli zostaje świętym” – te słowa ks. Kolbego podpowiadają nam, jak zostać świętym. Są dla nas zachętą do tego, żeby zawsze być blisko Pana Jezusa. Zawsze przyjmować to, co przychodzi, zarówno cierpienie, jak i radość. Mamy patrzeć na świętych, którzy pokazują nam drogę do Jezusa i są dla nas wskazówką, jak bezpiecznie swoim życiem do Niego dojść. Życzę nam wszystkim, abyśmy też dotarli do świętości poprzez modlitwę oraz przykład świętych – mówił do dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama