Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kształcenie z mentorem

Politechnika Śląska uruchamia program mentorski dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy podejmą studia na gliwickiej uczelni.

Celem programu jest rozwijanie potencjału intelektualnego najlepszych uczniów szkół średnich oraz jednoczesne wspieranie ich rozwoju osobistego i przygotowanie do podjęcia pierwszego zatrudnienia.

Istotą tutaj jest relacja mentor – mentee (prowadzony). Mentor pełni rolę przewodnika, doradcy wspierającego studenta w rozwoju kompetencji merytorycznych oraz w rozwoju osobistym. Punktem wyjścia jest zidentyfikowanie celu oraz nakreślenie efektów, jakie student pragnie osiągnąć w procesie kształcenia przy wsparciu wybranego przez siebie mentora. Kluczowe jest tu trafne określenie na wstępie tego, co uczeń wie, oraz tego, z jakiego obszaru wiedzę chce poszerzać.

Opieka profesjonalnego mentora ma pomóc najzdolniejszym studentom w jeszcze większym stopniu rozwijać swoje talenty oraz zainteresowania naukowe.

Do programu mogą aplikować absolwenci szkół średnich podejmujący studia na Politechnice Śląskiej, którzy wykażą się najlepszymi osiągnięciami na wcześniejszych etapach edukacji. Studenci biorący udział w programie mentorskim są objęci jego działaniami przez cały czas trwania studiów I stopnia. Po ukończeniu pierwszego roku studiów mogą także zostać objęci dodatkowym wsparciem mentora z przemysłu.

Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama