Nowy numer 24/2021 Archiwum

Głową i sercem być w niebie

Uczniowie i nauczyciele z rejonu lublinieckiego pielgrzymowali do Matki Bożej Lubeckiej.

Ich coroczna pielgrzymka lublinieckiego do sanktuarium w Lubecku odbyła się 20 czerwca. Dziękowali w niej za kolejny rok szkolny oraz modlili się o bezpieczne wakacje. Pielgrzymów powitał ks. Andrzej Bartysiewicz, proboszcz tamtejszej parafii i kustosz sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej. Zaapelował, aby czas wakacji był dobrze wykorzystany i żeby przeżyć go bezpiecznie.

Głową i sercem być w niebie   Msza św. odprawiona została przy ołtarzu polowym Jan Maniura Eucharystię odprawił ks. Michał Nicpoń, wikary parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach. – Przychodzimy tu dzisiaj, aby Bogu dziękować za wszystko, co nas spotkało w tym kończącym się już roku szkolnym. Chcemy również wyciągnąć wnioski, aby stać się lepszym i bardziej dojrzałym człowiekiem – mówił na rozpoczęcie modlitwy.

– Głową, myślami, sercem i pragnieniami mamy być w niebie, a to oznacza, że mamy mieć ideały – powiedział w homilii ks. Krzysztof Ruciński. – Jeśli kiedyś zdarzy się upaść, to trzeba powstać i szukać tego, co wartościowe. Trzeba cały czas mieć kontakt z Bogiem, również podczas wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama