Nowy numer 46/2018 Archiwum

Głową i sercem być w niebie

Uczniowie i nauczyciele z rejonu lublinieckiego pielgrzymowali do Matki Bożej Lubeckiej.

Ich coroczna pielgrzymka lublinieckiego do sanktuarium w Lubecku odbyła się 20 czerwca. Dziękowali w niej za kolejny rok szkolny oraz modlili się o bezpieczne wakacje. Pielgrzymów powitał ks. Andrzej Bartysiewicz, proboszcz tamtejszej parafii i kustosz sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej. Zaapelował, aby czas wakacji był dobrze wykorzystany i żeby przeżyć go bezpiecznie.

Msza św. odprawiona została przy ołtarzu polowym   Msza św. odprawiona została przy ołtarzu polowym Jan Maniura Eucharystię odprawił ks. Michał Nicpoń, wikary parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach. – Przychodzimy tu dzisiaj, aby Bogu dziękować za wszystko, co nas spotkało w tym kończącym się już roku szkolnym. Chcemy również wyciągnąć wnioski, aby stać się lepszym i bardziej dojrzałym człowiekiem – mówił na rozpoczęcie modlitwy.

– Głową, myślami, sercem i pragnieniami mamy być w niebie, a to oznacza, że mamy mieć ideały – powiedział w homilii ks. Krzysztof Ruciński. – Jeśli kiedyś zdarzy się upaść, to trzeba powstać i szukać tego, co wartościowe. Trzeba cały czas mieć kontakt z Bogiem, również podczas wakacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy