Nowy numer 33/2019 Archiwum

Śpiew uszlachetnia

22 nowych psałterzystów zostało ustanowionych podczas pielgrzymki do sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Gliwicach.

To była druga diecezjalna pielgrzymka scholi liturgicznych i psałterzystów do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach.

Po przywitaniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach z emisji głosu. Później Mszę św. odprawił dla nich ks. infułat Konrad Kołodziej. W homilii przypomniał, że w Kościele są różne powołania i dary, a oni przekazują ludziom Boże przesłanie swoim śpiewem. - A przecież śpiew uszlachetnia człowieka - dodał.

W czasie Eucharystii zostało ustanowionych 22 nowych psałterzystów z parafii rozsianych po całej diecezji. "Przyjmij księgę słowa Bożego i gorliwie przekazuj je śpiewem, aby wzrastała chwała Boża i świętość ludu Bożego" - mówił każdemu z kandydatów ks. Kołodziej, przekazując Pismo Święte.

Do swojej posługi psałterzyści przygotowywali się na specjalnym kursie pod okiem ks. Adama Kozaka, diecezjalnego referenta ds. muzyki kościelnej, oraz Marioli Brzoski i Brygidy Tomali ze Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Gliwicach.

Pielgrzymka zakończyła się nowenną przed obrazem MB Nieustającej Pomocy, po której uczestnicy otrzymali dyplomy.

Śpiew uszlachetnia   Wspólne zdjęcie nowych psałterzystów z ks. infułatem Konradem Kołodziejem i ks. Adamem Kozakiem Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL