Nowy numer 24/2021 Archiwum

Śpiew uszlachetnia

22 nowych psałterzystów zostało ustanowionych podczas pielgrzymki do sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Gliwicach.

To była druga diecezjalna pielgrzymka scholi liturgicznych i psałterzystów do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach.

Po przywitaniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach z emisji głosu. Później Mszę św. odprawił dla nich ks. infułat Konrad Kołodziej. W homilii przypomniał, że w Kościele są różne powołania i dary, a oni przekazują ludziom Boże przesłanie swoim śpiewem. - A przecież śpiew uszlachetnia człowieka - dodał.

W czasie Eucharystii zostało ustanowionych 22 nowych psałterzystów z parafii rozsianych po całej diecezji. "Przyjmij księgę słowa Bożego i gorliwie przekazuj je śpiewem, aby wzrastała chwała Boża i świętość ludu Bożego" - mówił każdemu z kandydatów ks. Kołodziej, przekazując Pismo Święte.

Do swojej posługi psałterzyści przygotowywali się na specjalnym kursie pod okiem ks. Adama Kozaka, diecezjalnego referenta ds. muzyki kościelnej, oraz Marioli Brzoski i Brygidy Tomali ze Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Gliwicach.

Pielgrzymka zakończyła się nowenną przed obrazem MB Nieustającej Pomocy, po której uczestnicy otrzymali dyplomy.

Śpiew uszlachetnia   Wspólne zdjęcie nowych psałterzystów z ks. infułatem Konradem Kołodziejem i ks. Adamem Kozakiem Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama