Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dla Jezusa, życia, rodziny…

W najbliższą niedzielę ulicami Gliwic przejdzie marsz, w tym roku wspólny dla całej diecezji.

Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny w niedzielę, 11 czerwca, rozpocznie się Eucharystią w katedrze o godzinie 14.00. Po niej, o 15.00 nastąpi wymarsz. Patronat nad marszem objął biskup gliwicki Jan Kopiec.

Pochód przejdzie ulicami miasta, zatrzymując się na modlitwę w dwóch miejscach – na rynku i przed budynkiem Urzędu Miasta. Zakończenie wspólną modlitwą uwielbienia odbędzie się na placu Krakowskim.

– To jedyne takie wydarzenie w Polsce, bo w innych miejscach osobno odbywają się marsze dla Jezusa i dla rodziny – mówi o gliwickim wydarzeniu Stefan Mitas z Fundacji Inicjatywa Missio. – Dlatego przesłaniem marszu jest proklamowanie Dobrej Nowiny, publiczne wyznanie swojej wiary, jak również wyraźne opowiedzenie się za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci, jako największym darem, który otrzymujemy od Wszechmocnego. Będzie to też modlitwa za naszą ojczyznę i poruszenie duchowe w Gliwicach – dodaje.

W tym roku w diecezji gliwickiej przejdzie tylko jeden Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny, w Gliwicach, do którego dołączą inne miejscowości. W następnych latach będzie się odbywał w kolejnych miastach.

Marsz organizowany jest przez Sekcję ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii oraz wspólnoty odnowy diecezji gliwickiej, Szkołę Nowej Ewangelizacji, Fundację Inicjatywa Missio, Dom Modlitwy, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta i wspólnotę Maitri.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama