GN 42/2019 Archiwum

Dla Jezusa, życia, rodziny…

W najbliższą niedzielę ulicami Gliwic przejdzie marsz, w tym roku wspólny dla całej diecezji.

Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny w niedzielę, 11 czerwca, rozpocznie się Eucharystią w katedrze o godzinie 14.00. Po niej, o 15.00 nastąpi wymarsz. Patronat nad marszem objął biskup gliwicki Jan Kopiec.

Pochód przejdzie ulicami miasta, zatrzymując się na modlitwę w dwóch miejscach – na rynku i przed budynkiem Urzędu Miasta. Zakończenie wspólną modlitwą uwielbienia odbędzie się na placu Krakowskim.

– To jedyne takie wydarzenie w Polsce, bo w innych miejscach osobno odbywają się marsze dla Jezusa i dla rodziny – mówi o gliwickim wydarzeniu Stefan Mitas z Fundacji Inicjatywa Missio. – Dlatego przesłaniem marszu jest proklamowanie Dobrej Nowiny, publiczne wyznanie swojej wiary, jak również wyraźne opowiedzenie się za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci, jako największym darem, który otrzymujemy od Wszechmocnego. Będzie to też modlitwa za naszą ojczyznę i poruszenie duchowe w Gliwicach – dodaje.

W tym roku w diecezji gliwickiej przejdzie tylko jeden Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny, w Gliwicach, do którego dołączą inne miejscowości. W następnych latach będzie się odbywał w kolejnych miastach.

Marsz organizowany jest przez Sekcję ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii oraz wspólnoty odnowy diecezji gliwickiej, Szkołę Nowej Ewangelizacji, Fundację Inicjatywa Missio, Dom Modlitwy, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta i wspólnotę Maitri.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama