GN 41/2018 Archiwum

Koordynator egzorcystów w Polsce

Ks. Janusz Czenczek jest nowym koordynatorem ds. egzorcystów. Na tę funkcję został wybrany przez biskupów podczas 376. zebrania planarnego Konferencji Episkopatu Polski, która odbyła się w Zakopanem.

Głównym zadaniem będzie koordynowanie prac egzorcystów w całej Polsce. Przede wszystkim jest to organizowanie naszych sympozjów, które odbywają się dwa razy w roku, i rozwiązywanie pewnych problemów i trudności, utrzymywanie kontaktu - mówi ks. Janusz Czenczek.

W Polsce obecnie posługuje około 120 egzorcystów. Ks. Janusz Czenczek został wybrany na pierwszą pięcioletnią kadencję (w miejsce ks. Andrzeja Grefkowicza). Posługę egzorcysty w diecezji gliwickiej pełni od lutego 2002 roku, kapłanem jest od 1986 roku.

Po święceniach pracował jako wikary w parafiach: św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, św. Wawrzyńca w Zabrzu, NMP Matki Kościoła w Gliwicach i NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie. W latach 2000-2009 był proboszczem w Pawonkowie. Od 2009 roku pełni ponadto funkcję penitencjarza katedralnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy