GN 42/2019 Archiwum

Pokorna radość

Diecezja gliwicka ma dwóch nowych księży! – Ta droga nie jest prosta, ale przynosi piękne owoce – mówił neoprezbiterom biskup Jan Kopiec.

Księża Jan Opiełka i Denis Rakwic to nowi kapłani, wyświęceni 3 czerwca w gliwickiej katedrze.

Biskup Jan Kopiec, który udzielił im sakramentu, odnosząc się do Ewangelii czytanej w kościołach tego dnia, porównywał decyzję o wstąpieniu na kapłańską drogę do deklaracji św. Piotra, kiedy trzykrotnie zapewniał Jezusa o swojej miłości do Niego. – Chrystus, dając powołanie, nie zmienia nas w nieczułe istoty, które mogą być piękne jak z marmuru, ale jednak martwe. Jesteśmy żywymi ludźmi i musimy pracować, tak jak pracował Piotr, aby dojrzeć do tego, by powiedzieć: „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Bo to było powiedziane po twardych wewnętrznych walkach – stwierdził. Na zakończenie Eucharystii bp Kopiec powiedział, że to już szóste święcenia kapłańskie, których udzielił w tej katedrze. – Ale w sumie to tylko 38 nowych kapłanów, których w minionych latach otrzymała nasza diecezja. To powód do pokornej radości, ale też do dalszego upraszania, „byśmy mieli całą litanię nowych dekretów posyłających na pierwsze parafie” – zaznaczył, zachęcając do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania. Zapewnił też, że bardzo chętnie odpowiedziałby na prośby zapracowanych proboszczów o dodatkowych wikariuszy, jednak w tym roku nasza diecezja musi się zadowolić tylko dwoma nowymi księżmi. Na swoją pierwszą placówkę duszpasterską ks. Jan Opiełka został posłany do parafii Trójcy Świętej w Bytomiu, a ks. Denis Rakwic – do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i MB Fatimskiej w Tarnowskich Górach-Strzybnicy. Pracę rozpoczną pod koniec sierpnia. Sylwetki neoprezbiterów przedstawiamy na kolejnej stronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama