Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nominacje i zmiany na parafiach

Kto zostanie proboszczem, gdzie zmienią się wikariusze? Znamy listę zmian personalnych w diecezji gliwickiej.

W poniedziałek w gliwickiej kurii z rąk biskupa Jana Kopca 22 wikariuszy odebrało dekrety nominacyjne - od 1 września podejmą oni posługę w nowych parafiach.

Biskup odwołał ze stanowiska także dwóch proboszczów, którzy przechodzą na emeryturę. Ks. Franciszek Balion, dotychczasowy proboszcz parafii Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach zostanie zastąpiony przez ks. Franciszka Koeniga, dotąd rezydenta parafii NMP Wspomożenie Wiernych w Gliwicach-Sośnicy. Natomiast urząd ks. Tadeusza Deńczyka, proboszcza parafii MB Królowej Wszechświata w Tarnowskich Górach-Pniowcu, obejmie ks. Norbert Biadacz, który został odwołany z funkcji wikariusza w parafii św. Antoniego w Tworogu

Wiceekonomem diecezji gliwickiej zostanie ks. Artur Ochmann, dotychczas wikariusz parafii katedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Ponadto dwóch księży opuści diecezję i podejmie pracę za granicą. Zaś dwaj nowi kapłani, którym w najbliższą sobotę biskup udzieli święceń prezbiteratu, dekrety kierujące ich na pierwsze placówki duszpasterskie otrzymają dopiero na zakończenie uroczystości.

Wręczając dekrety, bp Kopiec życzył, by księża podjęli swoje zadania w duchu odpowiedzialności za Kościół i wspólnot, w których będą posługiwać.

Szczegółowy wykaz zmian wikariuszy znajdziesz NA KOLEJNEJ STRONIE. Kuria Diecezjalna zastrzega jednak, że nie jest to pełna lista.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama