Nowy numer 08/2024 Archiwum

Urodziny „Tęczy”

Katolickie Przedszkole "Tęcza" w Zabrzu-Mikulczycach świętowało wczoraj 20-lecie działalności.

Na uroczystość zostali zaproszeni dawni i obecni wychowankowie, współtwórcy, pracownicy i przyjaciele przedszkola oraz przedstawiciele miejscowych władz.

Spotkanie rozpoczęła Msza święta w kościele św. Teresy pod przewodnictwem bp. seniora Jana Wieczorka, który przed 20 laty poświęcił przedszkole, a koncelebrowali księża współtworzący to dzieło: ks. Piotr Klemens, proboszcz miejscowej parafii i ks. Michał Wilner, jej były wikary.

- Każda z siedmiu barw tęczy nosi wartości, które przyświecają naszej pracy, a wszystkie razem tworzą jedność, której na imię miłość do Boga i drugiego człowieka - mówiła Ewa Poloczek, twórca i dyrektor przedszkola, wyjaśniając jego nazwę.

Na zakończenie Mszy św. składała podziękowania osobom, które przyczyniły się do powstania i działalności placówki. „Jest wiele rzeczy na świecie, za które nie można zapłacić pieniędzmi, można się tylko uśmiechnąć i powiedzieć - dziękuję…” - powiedziała, cytując Antoine'a de Saint-Exupéry’ego.

Druga część spotkania w ogrodzie przedszkola rozpoczęła się od kolorowego występu artystycznego dzieci.

Obecnie do przedszkola uczęszcza ponad 50 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W ciągu 20 lat działalności przeszło przez nie prawie 500 przedszkolaków.

Urodziny „Tęczy”   Katolickie Przedszkole "Tęcza" w Zabrzu-Mikulczycach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy