GN 42/2019 Archiwum

Najlepiej w śląskim stroju

W sobotę w Centrum Szensztackim w Rokitnicy odbędzie się festyn rodzinny.

„Ślązoki u Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej” to tytuł spotkania, które rozpocznie się w sobotę 27 maja o 13.00 Eucharystią w intencji rodzin.

W programie artystycznym wystąpią: orkiestra dęta „Jorg Bend”, Ania Sobiesiak i bajtle tyż, Kwartet taneczny i nie ino. Przewidziane są także gry i zabawy, grill, napoje i kawiarenka. Świętowanie zakończy się ok. 18.30 nabożeństwem majowym.

Zaproszenie na festyn jest dla wszystkich, każdy może przyjść, najlepiej w śląskim przebraniu.

Centrum Szensztackie z sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej położone jest w Zabrzu-Rokitnicy przy ul. Andersa 67. Znajdująca się na jego terenie kapliczka jest wierną kopią kapliczki w niemieckim Schönstatt, koło Koblencji nad Renem, gdzie narodził się Ruch Szensztacki, do którego należą różne stany, także rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama