Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ogród i wyremontowana góra

W najbliższy piątek oficjalne otwarcie nowych atrakcji w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu.

Ogród Bytomski utworzono na terenie Parku Miejskiego i zaplecza Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej 1a. Jest on dopełnieniem istniejącego od 2015 roku Miniarboretum, a oba tereny oddzielone są od siebie jedynie wąską drogą. Od piątku odwiedzający ogród będą mogli podziwiać nasadzenia rośliny w kolorach żółtym i niebieskim, które są barwami Bytomia.

Główną atrakcją Ogrodu Bytomskiego są postacie z bytomskich legend, rozmieszczone na całym terenie.

Z kolei Góra Miłości jest sztucznym wzniesieniem na bazie hałdy galmanowej, stworzonym w okresie końca XIX i początku XX wieku. Kolejny etap jej przebudowy zakończył przywracanie dawnego wyglądu. Na miejscu jest altana z okrągłym siedziskiem, a w dużej kamiennej donicy posadzono sosnę. Dostęp na szczyt ułatwiają wijące się wokół góry ścieżki, z zamontowanymi ławkami. Całość uzupełniają rośliny, których gatunki tworzą kolorystykę w stylu ogrodu górskiego.

Oficjalne otwarcie Ogrodu Bytomskiego przez prezydenta miasta odbędzie się 26 maja o 11.00 przy ul. Tarnogórskiej 1a. W programie: „Ogród i bytomskie legendy”, koncert orkiestry i poczęstunek, a o 13.00 przejście i otwarcie wyremontowanej „Góry Miłości”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama