Nowy numer 09/2024 Archiwum

Trwają Dni Muzyki Organowej

Podczas koncertu inauguracyjnego zaprezentowano dzieła religijne Wolfganga Amadeusza Mozarta.

– Wielu artystycznych wrażeń, dobrego odbioru muzyki, która rozbrzmiewając w tych przepięknych gliwickich wnętrzach naszych świątyń, na pewno będzie w stanie oderwać nas od trosk dnia codziennego, zachęcić i do kontemplacji, i do refleksji, a także może przenieść nas w zupełnie inny, lepszy świat bez kłótni, bez codziennego zgiełku. Wszak już starożytni Grecy wierzyli w oczyszczającą moc sztuki, tzw. „katharsis” – życzył podczas inauguracji XXVIII Międzynarodowego Festiwalu „Dni Muzyki Organowej” jego dyrektor Wojciech Różak.

W niedzielę wieczorem podczas koncertu inauguracyjnego w kościele Wszystkich Świętych wystąpili: Śląska Orkiestra Kameralna, Chór Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego, Bożena Harasimowicz – sopran, Magdalena Pilarczyk – mezzosopran, Tomasz Dziwisz – tenor, Adam Szerszeń – bas-baryton, Wojciech Różak – organy. Dyrygował Jarosław Wolanin. W programie znalazły się dzieła religijne Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Oficjalne zakończenie festiwalu odbędzie się 28 maja w gliwickiej katedrze. Program koncertów i imprez towarzyszących dostępny jest TUTAJ.

Trwają Dni Muzyki Organowej   Koncert inauguracyjny w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy