Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przyda się każda para rąk

W poniedziałek rozpocznie się trzecie wielkie sprzątanie otoczenia kaplicy Maria Hilf na pograniczu Piekar Śląskich i Bytomia. Zwieńczeniem akcji będzie nabożeństwo majowe.

Akcja jest inicjatywą piekarskiej młodzieży, ale mogą włączyć się w nią wszyscy, którzy chcą pomóc w przywróceniu piękna tego miejsca.

- Wiele osób opowiadało o tym, że pod koniec maja, miesiąca maryjnego, kaplica stawała się celem procesji z okolicznych parafii. Na wspólnej modlitwie przed wizerunkiem Wspomożycielki Wiernych gromadziły się całe rodziny, zaś w ostatnią niedzielę maja zatrzymywali się tutaj pielgrzymi przybywający do sanktuarium piekarskiego. Cieszymy się, że udało nam się powrócić do tych pięknych tradycji, które pamięta zapewne starsze pokolenie mieszkańców Szarleja, Piekar i Bytomia. 29 maja 2015 r., dzień, w którym staraniem młodzieży zostało odprawione pierwsze po wielu latach przerwy nabożeństwo majowe, z pewnością wyraźnie wpisze się w niełatwą, ale ciekawą historię tego miejsca - mówi Paweł Kaszuba, jeden z organizatorów akcji.

Sprzątanie potrwa od 22 do 24 maja, od 9.00 do 17.00. Należy zabrać ze sobą rękawice oraz - w miarę możliwości - narzędzia (np. grabie, łopatę, sekator).

Zwieńczeniem akcji będzie nabożeństwo majowe przy kapliczce, które zostanie odprawione 29 maja o 17.00.

Mapa z zaznaczonym położeniem kapliczki   Mapa z zaznaczonym położeniem kapliczki Materiały organizatorów

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma