Nowy numer 42/2018 Archiwum

Przyjazne muzea

Dwie nasze placówki wyróżnione w konkursie na wydarzenie muzealne roku.

Na Zamku Królewskim w Warszawie 16 maja ogłoszono laureatów 37. edycji konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016.

Wasza praca wraz z niegasnącym entuzjazmem do dzielenia się ogromną wiedzą popartą doświadczeniem sprawia, że muzea jeszcze do niedawna postrzegane jako zamknięte ogrody sztuki stały się nowoczesnymi, przyjaznymi dla publiczności i odpowiadającymi na jej potrzeby instytucjami kultury - powiedział do muzealników minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Wśród laureatów znalazły się dwie placówki naszego regionu.

W kategorii "konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury" wyróżnienie otrzymało Muzeum w Gliwicach za "Rewitalizację zabytkowego żydowskiego domu przedpogrzebowego, stworzenie nowego oddziału Muzeum w Gliwicach - Domu Pamięci Żydów Górnośląskich".

Natomiast w kategorii "projekty naukowo-badawcze" wyróżniono Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu za projekt "Narracje górnicze z terenu Zabrza".

Na konkurs wpłynęło 225 projektów muzealnych ocenianych w 11 kategoriach. Grand Prix - za projekt "W Muzeum wszystko wolno" - otrzymało Muzeum Narodowe w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy