Nowy numer 46/2018 Archiwum

Od Wojtyły do medialnego świata

W niedzielę premiera spektaklu "Antygona" w wykonaniu Teatru Karola.

To kolejna realizacja Teatru Karola, ale pierwsza z repertuaru antycznego. Premiera "Antygony" odbędzie się w niedzielę 14 maja o 18.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5a, obok katedry).

Sięgając po dramat Sofoklesa, artyści chcą odwołać się do początków współpracy Mieczysława Kotlarczyka i Karola Wojtyły, do inscenizacji wadowickich, wśród których była także "Antygona".

"Zadajemy sobie w ten sposób pytanie: czy antyczny dramat może powiedzieć cokolwiek współczesnemu człowiekowi, zanurzonemu w wirtualnym, medialnym świecie?" - zastanawiają się organizatorzy. Podkreślają, że w czynach Antygony znajduje wyraz ważne słowo - "miłosierdzie".

"Przyczynkiem do rozpoczęcia pracy nad dramatem Sofoklesa stał się dla nas właśnie problem sumienia, wierności Bogu i wierności sobie, ale także problem wybaczenia jako jedynej drogi do uzdrowienia zniszczonych więzów i chorych relacji" - dodaje zespół Teatru Karola.

Kolejny spektakl 28 maja o 18.00. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy