Rodzina źródłem miłości

W sobotę 20 maja rozpoczyna się X Metropolitalne Święto Rodziny. Z tej okazji metropolita katowicki i prezydent Zabrza wystosowali list intencyjny. Koncert inauguracyjny MŚR odbędzie się w DMiT w Zabrzu.

„Przypominamy, że zasadniczym celem naszego świętowania jest promocja rodziny i wartości z nią związanych: macierzyństwa, ojcostwa, wychowania młodego pokolenia, przekazu tradycji i wiary oraz budowania trwałych więzi społecznych (…). Tegoroczne, rocznicowe obchody MŚR wpisujemy w hasło: »Rodzina źródłem miłości«. Z tego przesłania wyrasta prawda zasadnicza: w rodzinie człowiek poznaje miłość, zdobywa mądrość i podstawowe wartości, dzięki którym odkrywa własne powołanie i buduje międzyludzkie relacje” – napisali w liście abp Wiktor Skworc i Małgorzata Mańka-Szulik.

Inauguracja X Metropolitalnego Święta Rodziny odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 20 maja o 17.00. Wystąpi wtedy zespół „Carrantuohill” z Anną Buczkowską oraz formacja „Salake”.

21 maja o 12.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skorc będzie przewodniczył Mszy Świętej, w czasie której małżonkowie – jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Natomiast 21 maja o 12.30 w gliwickiej katedrze Mszy w intencji rodzin przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec.

Metropolitalne Święto Rodziny odbywa się w różnych miejscowościach i potrwa do 11 czerwca. Program obchodów dostępny jest na: www.swieto-rodziny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..