Nowy numer 34/2019 Archiwum

Pielgrzymka do grobu świętej Jadwigi Śląskiej

"Niewiastę dzielną któż znajdzie"? Ten, kto pielgrzymuje do Trzebnicy!

Poemat o dzielnej niewieście został odczytany w bazylice św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy w czasie uroczystej Eucharystii, sprawowanej dla licznie przybyłych pielgrzymów z diecezji gliwickiej.

Mszy przewodniczył bp Jan Wieczorek, który nawiązując do słów Księgi Przysłów, ukazał uczynki miłosierdzia patronki Śląska. Podpowiedział również, skąd Święta czerpała siłę, by żyć blisko tych najmniejszych: „Jadwiga była człowiekiem Wielkanocy, czyli radości i nadziei, poprzez wpatrywanie się w Krzyż i zgodę na Jego doświadczanie”.

Kustosz trzebnickiej bazyliki ks. Jerzy Olszówka, salwatorianin, zaznaczył, że przeżywamy 750. rocznicę wyniesienia Jadwigi na ołtarze. Fenomenem, który sprawia, że od ośmiu wieków pielgrzymujemy do grobu świętej księżnej, by dowiedzieć się jak żyć, jest swoista wyobraźnia miłosierdzia. Jadwiga miała umiejętność dostrzegania różnorodnej biedy człowieka i chęć niesienia mu pomocy.

Salwatorianin zwrócił się z życzeniami takiej zdolności i wrażliwości do pielgrzymów, których sporą część stanowiła młodzież.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL