Nowy numer 34/2019 Archiwum

Miejsce fatimskie w Lisowicach

Parafia przygotowała je w pobliżu kościoła z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

– Figura z Fatimy osadzona jest na imitacji pnia dębu, co nawiązuje do okoliczności objawień. Wokół umieszczono okazałą pergolę, a w jej połowie dzwon maryjny – mówi ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz parafii. – Zamysł jest taki, żeby przy każdym uruchomieniu dzwonu odmówić jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencjach, które podała Matka Boża, głównie o nawrócenie i pokój na świecie. Wokół posadzona jest kosodrzewina, która nawiązuje do wystroju sanktuarium na Krzeptówkach, centralnego sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Polsce. W planie jest jeszcze umieszczenie obok figury cytatów z objawień.

Figura poświęcona zostanie 13 maja, w 100. rocznicę objawień. Nabożeństwa fatimskie w parafii odbywają się od maja do października 13. dnia miesiąca po Mszy o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL