Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pierwszy raz na scenie

Uczniowie i przedszkolacy zmagali się w 21. edycji Festiwalu Piosenki Religijnej w Lublińcu.

W Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu przez dwa dni, w środę i czwartek, odbywał się XXI Festiwal Piosenki Religijnej.

Wystąpiło w nim 26 uczestników ze szkół podstawowych i przedszkoli powiatu lublinieckiego. Dla większości małych artystów był to pierwszy w życiu występ na scenie przed publicznością.

Festiwal miał na celu propagowanie treści religijnych wyrażonych w słowach piosenek oraz w hasłach, dekoracjach i choreografii.

- Śpiew to dar, którego nie możemy zostawić pod kloszem jak świecę i zgasić, tylko trzeba się nim dzielić oraz rozświetlać innych. Cieszę się, że taka inicjatywa festiwalu istnieje; czyni ten świat radośniejszym - mówił o. Waldemar Janecki OMI, proboszcz oblackiej parafii w Lublińcu.

Jury obradowało w składzie: Iwona Dymek-Kubiciel i Agnieszka Mazur-Rysanow, nauczyciele ze szkoły muzycznej w Lublińcu oraz Krzysztof Gembała, nauczyciel w Szkole im. św. Edyty Stein.

W trakcie występów również uczniowie szkoły katolickiej zaprezentowali krótkie pokazy artystyczne, które przygotowali ze swoją opiekunką Agatą Kowalską. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe upominki oraz nagrody rzeczowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama