Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pielgrzymka bardzo rodzinna

Margaret i Michael Fenelon z USA będą gośćmi majowej pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu-Rokitnicy.

Pielgrzymka organizowana przez wspólnoty Ruchu Szensztackiego w diecezji gliwickiej odbywa się co roku 1 maja. Do pokonania jest pieszo około 12 kilometrów. Trasa nie jest uciążliwa, wybrana specjalnie tak, żeby mogły ją przejść także rodziny z dziećmi. Do wspólnego marszu i modlitwy zaproszeni są wszyscy chętni, nie tylko osoby należące do ruchu.

Celem jest sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu-Rokitnicy, wierna kopia kaplicy w niemieckim Schönstatt, które jest miejscem narodzin i centrum Ruchu Szensztackiego.

Program pielgrzymki:

  • 9.00 – Eucharystia w kościele parafialnym w Gliwicach-Żernikach i wyjście pielgrzymki. W drodze wspólna modlitwa, konferencja i śpiew.
  • 14.00 – powitanie pielgrzymów przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu-Rokitnicy (ul. Gen. Andersa 67), nabożeństwo majowe.
  • 15.00 – spotkanie z Michaelem i Margaret Fenelon z USA, małżeństwem należącym do Szensztackiego Instytutu Rodzin, międzynarodowej wspólnoty małżeństw konsekrowanych.

Pielgrzymka bardzo rodzinna   Pielgrzymka szensztacka do sanktuarium w Rokitnicy w drodze Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy