Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pasterzem moim jest Pan

Najnowszy klip promujący debiutancką płytę Gabrieli Blachy nawiązuje do treści Psalmu 23.

- Wideoklip do piosenki „Pasterzem moim jest Pan” to ostatni przystanek przed premierą płyty „Jakubowy Dar” - mówi Gabriela Blacha. - Tym razem sięgnęłam po utwór i treść psalmu, który towarzyszy mi od najmłodszych lat. Słowa te nabierają wyjątkowego znaczenia zwłaszcza podczas Świąt Wielkanocnych. Właśnie dlatego postanowiłam udostępnić go słuchaczom w tym szczególnym czasie.

W utworze „Pasterzem moim jest Pan” towarzyszy jej m.in. 8-osobowy chór i sekcja dęta. W klipie zrealizowanym w rodzinnym mieście wokalistki, Gliwicach, występują jej przyjaciele i znajomi. Autorką choreografii jest Magdalena Włodarczyk

Premiera płyty „Jakubowy dar” odbędzie się jesienią 2017 roku. Tytułowy utwór to osobista dedykacja dla męża artystki.

Gabriela Blacha-Cupiał to wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, instruktorka gospel i autorka tekstów, absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej na kierunku gry na skrzypcach. Jest liderką kwartetu C.D.N. i pomysłodawczynią ogólnopolskiego projektu „Wesoły wędrownik”, promującego twórczość i działalność pedagogiczną Norberta Blachy.

Gabriela Blacha - Pasterzem moim jest Pan
Gabriela Blacha

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy