Nowy numer 38/2021 Archiwum

Wierni złożonej przysiędze

Wanda i Stanisław Szarzyńscy ślub wzięli w Wielkanoc 1947 roku. Jubileusz 70-lecia sakramentu małżeństwa świętowali z bp. Janem Kopcem.

Uroczystość odbyła się 12 kwietnia w parafialnym kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Trynku w Gliwicach, w którego budowie pan Stanisław przed laty aktywnie uczestniczył. Mszę św. w intencji jubilatów odprawił bp Jan Kopiec, który – jak sam podkreślił – ma to szczęście, że w ciągu pięciu lat posługi w diecezji gliwickiej otacza modlitwą i życzliwością piąte małżeństwo w 70. rocznicę ślubu.

– Piękny to przykład dla nas, którzy spoglądamy z troską na dzisiejsze społeczeństwo i którzy ciągle gdzieś tam formujemy nasze pytania, dlaczego jest tak, a nie inaczej – mówił bp Jan Kopiec w homilii.

– Niech Pan Bóg darzy zdrowiem, dobrymi ludźmi wokół i radością z tego, że w tej wspólnocie parafialnej rozwijacie się przez tyle lat. I oby Pan Bóg dał wam wiele siły do świadczenia wobec innych ludzi, że można, tylko trzeba chcieć i trzeba zaufać dobremu Panu Bogu – powiedział biskup, składając jubilatom życzenia. Podkreślił też swoją osobistą radość z tego, że tym jubileuszem karmi się Kościół diecezjalny gliwicki w swoje 25-lecie. – Obyśmy więcej mieli takich radości i tego bardzo jasnego obrazu życia chrześcijańskiego – życzył bp Jan Kopiec.

Wanda i Stanisław Szarzyńscy ślub wzięli w Wielkanoc 1947 r. w Żydowie w parafii Polanów (powiat koszaliński). Do Gliwic przeprowadzili się w 1954 roku. Mają cztery córki.

Wierni złożonej przysiędze   Wanda i Stanisław Szarzyńscy z bp. Janem Kopcem Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama