Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Jak się dzielić?

Duszpasterstwo Talent podpowiada rozwiązanie różnych dylematów.

Spotkanie pt. „Hojność posiadacza. Dzielenie się” odbędzie się 11 kwietnia w parafii Matki Bożej Kochawińskiej, u jezuitów, na osiedlu Kopernika w Gliwicach. Poprowadzą je o. Mateusz Janyga SJ oraz Grzegorz Sikora.

„Czy kiedykolwiek byłeś zirytowany prośbami o finansowe wsparcie jakiegoś dzieła? Czy nie myślałeś wtedy, że proszący nie ma wyczucia, że nie rozumie, w jakiej jesteś sytuacji, że prosi nie w porę? Jeśli takie myśli Cię nurtowały, to zapraszamy na spotkanie TALENTU poświęcone hojności i dzieleniu się. Przypomnisz sobie na nim, jak nieskończenie hojny jest Bóg, jak wielka radość płynie z umiejętności dzielenia się i jak wiele mamy do dania innym. Ufam, że podejmując ten temat, przede wszystkim nauczymy się dawać samych siebie: swój czas, swoje doświadczenie i wiedzę. Będziemy też zachęceni do hojnego dzielenia się posiadanymi pieniędzmi, pamiętając, że »hojnego dawcę miłuje Pan«” – pisze w zaproszeniu ks. Grzegorz Piątek SCJ.

Spotkanie organizuje Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent. W programie jest Msza św. o 18.00, po niej kolacja, prezentacja tematu i dyskusja w grupach. Zakończenie planowane o 21.15.

Wstęp jest wolny, nie ma konieczności zgłoszeń. Organizatorzy będą wdzięczni za złożenie dobrowolnej ofiary na pokrycie kosztów tego spotkania i funkcjonowania duszpasterstwa Talent.

Uczestnicy są też zaproszeni do wcześniejszego zapoznania się z treścią spotkania przez lekturę treści na stronie internetowej programu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy