GN 41/2018 Archiwum

Wielkopostny koncert pamięci

W 25. rocznicę powstania diecezji gliwickiej i 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II wystąpiły zespoły pod kierunkiem Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody.

Kuria diecezjalna i parafia katedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach zorganizowały 2 kwietnia Koncert Wielkopostny z okazji 25. rocznicy ustanowienia diecezji gliwickiej i 12. rocznicy przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.

W katedrze wystąpiły pod kierunkiem prof. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody Zespół Muzyki Dawnej "Ambitus" z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Zespół Instrumentalny Akademickiego Zespołu Muzycznego w Gliwicach. Zaprezentowane zostały dzieła Heinricha Schütza (1585-1672), "Motety pasyjne" oraz "Siedem słów Chrystusa na Krzyżu".

Podczas muzycznego wieczoru wspominano także Helenę Kmieć, zamordowaną w Boliwii wolontariuszkę misyjną, która należała do AZM. W koncercie uczestniczył biskup gliwicki Jan Kopiec, który wcześniej wygłosił kazanie pasyjne podczas Gorzkich Żali i homilię w czasie Mszy św., którą co roku sprawuje w katedrze w rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Uczestnicy koncertu   Uczestnicy koncertu Zdzisław Daniec

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy