Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Z pasją po ŚDM

Za nimi Kraków 2016, przed nimi Panama 2019. W Niedzielę Palmową młodzież z całej diecezji spotyka się w gliwickiej katedrze.

W niedzielę Męki Pańskiej, 9 kwietnia, młodzież ze swoimi duszpasterzami zaproszona jest na wspólną modlitwę do katedry. Spotkanie rozpocznie się o 14.00 w kościele Wszystkich Świętych. Tam zostaną poświęcone palmy, a następnie wszyscy przejdą w procesji do katedry, gdzie Eucharystii o godz.14.30 będzie przewodniczył bp Jan Kopiec.

Dzień wcześniej, w sobotę 8 kwietnia od 9.30 do 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II odbędzie się Pasja Młodych (zapisy do 4 kwietnia – e-mail: centrum@ddm.gliwice.pl). Będzie to spotkanie 4-osobowych grup reprezentujących poszczególne parafie, które ma być okazją do podsumowania zeszłorocznych Dni w Diecezji ŚDM i zastanowić się nad tym, co dalej. W ramach warsztatów uczestnicy odpowiadać będą na pytania zawarte w ankiecie przed przyszłorocznym Synodem Młodych w Rzymie. A także zastanawiać się na tym, w jaki sposób młodzież może zaangażować się w prace rozpoczętego właśnie synodu diecezji gliwickiej.

Hasłem tegorocznych XXXII Światowych Dni Młodzieży są słowa z Ewangelii wg św. Łukasza: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49). To spotkanie młodzieży w Niedzielę Palmową jest już spojrzeniem w kierunku Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za dwa lata. Przygotowania już trwają. Każdy 22. dzień miesiąca jest dniem modlitwy w intencji spotkania w Panamie i jego organizatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy