GN 41/2018 Archiwum

Wielki Post z Caritas

Jałmużna gromadzona w skarbonkach, zbiórki żywności w sklepach i świece do wykorzystania w liturgii oraz przy świętowaniu w domu. Tak można pomóc potrzebującym.

Od początku Wielkiego Postu ci, którzy zaopatrzyli się w skarbonki Caritas, zbierają do nich pieniądze, jako efekt swoich wyrzeczeń wielkopostnych. Na koniec oszczędności te zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci.

Przez dwa dni - 24 i 25 marca - prowadzona była zbiórka żywności pod hasłem: "Tak. Pomagam!" w sklepach w Gliwicach, Zabrzu, Tarnowskich Górach, Toszku i Zbrosławicach.

Ponadto w parafiach całej diecezji dostępne są świece Caritas z paschalną aplikacją – tzw. paschaliki, które mogą być wykorzystane podczas liturgii Wielkiej Soboty (po 2,50 zł) oraz świece mniejsze (po 5 zł) i duże (po 10 zł), które można zapalić na świątecznym stole. W sumie przygotowano prawie 25 tys. świec – 9,7 tys. paschalików, 10 tys. mniejszych i 5 tys. dużych świec. Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci w szkołach i przedszkolach.

To akcje prowadzone w Wielkim Poście. Całoroczną pracę obrazuje suma pieniędzy, która trafiła do tych, którzy potrzebują wsparcia. Caritas Diecezji Gliwickiej w 2016 roku osobom indywidualnym i instytucjom, które pomagają potrzebującym, przekazała ponad 1 033 900 zł oraz 827 ton artykułów spożywczych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy