Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dni Papieskie w Zabrzu

Kawiarenka z oknem na świat, rekolekcje poetyckie i inne wydarzenia.

Po raz jedenasty w Zabrzu odbędą się Dni Papieskie., związane z ważnymi datami – 2 kwietnia, czyli rocznicą śmierci Jana Pawła II i 8 kwietnia, datą jego pogrzebu. W tym roku zainaugurowane zostaną nieco wcześniej.

Już jutro, 30 marca o 17.00 w Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbędzie się wieczór literacki inspirowany pamięcią o św. Janie Pawle II. W rocznicę śmierci Ojca Świętego, 2 kwietnia o 19.00 w kościele św. Anny, zaplanowany został koncert muzyki organowej i wokalnej „Pan kiedyś stanął nad brzegiem…” w wykonaniu Grażyny Klein-Jarasz, Marka Grzywacza i Chóru „Św. Cecylii” parafii św. Anny.

Następnego dnia, 3 kwietnia o 17.00, odbędzie się, jak co roku w ramach Dni Papieskich, „Kawiarenka z oknem na świat”. Tym razem na temat: „Albo wymówki, albo wyniki – nie wolno zostawić świata, jakim jest?”. W dyskusji panelowej w Teatrze Nowym wezmą udział prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, ks. dr hab. Andrzej Nowicki, prof. Tomasz Sławek oraz dr hab. Mariusz Wojewoda. Jak zwykle będzie okazja do spróbowania papieskich kremówek.

W programie jest też przegląd „filmów z przesłaniem”. 4 kwietnia w Multikinie będzie wyświetlany „Młody Mesjasz” w reż. C. Nowrasteha (17.00) oraz „Milczenie” w reż. M. Scorsese (19.15), a 5 kwietnia „Ludzie Boga” w reż. X. Beauvoisa (17.00) i „Ofiarowanie” w reż. A. Tarkowskiego (19.15). Bezpłatne bilety do odebrania w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Brodzińskiego 4), tel. 32 271 04 74.

Wernisaż wystawy grafik, rysunków i akwarel autorstwa Józefa Jonika pt. „Zabrzańskie sacrum – kościoły, kapliczki i przydrożne krzyże” odbędzie się 6 kwietnia o 17.00 w Czytelni Ogólnej MBP.

Natomiast 7 kwietnia o 17.00 zaplanowane zostało spotkanie 170 metrów pod ziemią. W Kopalni Guido, w kaplicy św. Barbary, odbędą się Rekolekcje Poetyckie. Spotkanie autorskie z Anną Sołecką-Bacią, Krystyną Postrzednik i Dorotą Szatters poprowadzi Maciej M. Szczawiński. Zapisy w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Brodzińskiego 4), tel. 32 271 04 74.

Dni Papieskie w Zabrzu zakończy licytacja charytatywna na rzecz Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych 8 kwietnia o 12.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Licytowane będą grafiki z architektonicznymi zabytkami Zabrza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama