Nowy numer 33/2018 Archiwum

Politechnika Śląska zaprasza na dni otwarte

Na czwartek uczelnia przygotowała specjalny program dla dziewczyn.

Dni Otwarte Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbędą się 30 i 31 marca od 10.00 do 15.00.

W pierwszym dniu przygotowano specjalny program dla dziewczyn. Założenie jest takie, żeby przekonać, że nauki ścisłe i techniczne nie są jedynie domeną mężczyzn. Dzień Otwarty dla Dziewczyn to między innymi okazja do spotkań ze studentkami, doktorantkami i wykładowczyniami. Podczas wykładów będzie można zgłębić m.in. temat inżynierii damskiej torebki, a także dowiedzieć się, dlaczego warto zostać wrażliwą panią inżynier. Gwoździem programu będzie bieg w kasku kandydatek na studia wokół Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Start o godz. 12.30. Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody.

W piątek zainteresowana studiami młodzież będzie miała szansę zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej i poznać zasady rekrutacji. Będzie możliwość zwiedzenia laboratoriów i sal wykładowych wszystkich wydziałów oraz rozmowy ze studentami i wykładowcami.

Dwudniowej imprezie będą towarzyszyły pokazy dronów, bolidów wyścigowych i robotów, które zostały skonstruowane przez członków studenckich kół naukowych.

Osoby zainteresowane zwiedzeniem wydziałów znajdujących się w Katowicach i Zabrzu także będą miały taką możliwość. Wystarczy, że w piątek pojawią się w wybranej przez siebie jednostce. Jednocześnie reprezentanci katowickich i zabrzańskich wydziałów obecni będą w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie odpowiedzą na pytania kandydatów.

Więcej informacji na temat Dni Otwartych Politechniki Śląskiej TUTAJ, a o Dni Otwartym dla Dziewczyn TU.

Budynek Politechniki Śląskiej w Gliwicach   Budynek Politechniki Śląskiej w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma