Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie każdy może tam pojechać

Bytom i Gliwice to dwa miasta w naszej diecezji, gdzie odbędą się spotkania z bratem Wojtkiem ze wspólnoty ekumenicznej w Taizé.

Brat Wojtek będzie w Gliwicach 29 marca, a w Bytomiu 31 marca.

– Wszystkich zainteresowanych zapraszam gorąco w te dni na spotkania i wspólną modlitwę. Jest to okazja, by spotkać się z bratem z Taizé, porozmawiać czy po prostu się wspólnie pomodlić. Nie każdy może jechać do Taizé, ale każdy może przez chwilę poczuć się jak w tamtejszej wspólnocie. Może wysłuchać opowieści z pierwszej ręki o tym, jak wygląda tam życie, czym się zajmują bracia, a wszystko po to, by bliżej poznać wspólnotę Taizé – mówi ks. Damian Trojan, asystent diecezjalny grupy modlitewnej Taizé.

W Gliwicach przed południem przewidziane jest spotkanie z biskupem, po obiedzie wizyta u sióstr służebniczek (prowadzą Centrum Administracyjne Regionalnych Placówek Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej) i wspólna modlitwa. Na 16.00 zaplanowano spotkanie z księżmi, zwłaszcza duszpasterzami młodzieży, ale także innymi zainteresowanymi Taizé (wyjazdami letnimi czy ESM). O 18.45 odbędzie się modlitwa w kościele Chrystusa Króla i spotkanie z młodzieżą. W Bytomiu dwa dni później w kościele Bożego Ciała o 18.00 będzie Msza św., a po niej o 18.30 nabożeństwo i o 19.30 spotkanie z młodzieżą. W ciągu dnia planowane są różne spotkania, m.in. w szkole, domu dziecka i domu starców.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma