Jakby z płatków śniegu

Promocja książki w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle.

Powieść „Koronki z płatków śniegu” to debiut literacki Gabrieli Kańtor. Jej promocja odbędzie się 24 marca o 17.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. W czasie spotkania rozmowę z autorką poprowadzi Ewa Parma. Będą tez czytane fragmenty powieści. Wystąpią również dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej im. G. Fitelberga w Chorzowie - Aleksandra Głuch (skrzypce), Paulina Życińska (wiolonczela) oraz Adam Dzwonnik (gitara).

Debiutancka powieść Gabrieli Kańtor „Koronki z płatków śniegu” jest wielowątkowa saga rodzinna. Jej akcja toczy się w latach 1864-2015. I prowadzi nas na dawne kresowe Polesie i śląskie pogranicze, współczesną wieś małopolską, a nawet do Ameryki Południowej.

W zaproszeniu Centrum Kultury Śląskiej na promocję książki czytamy: „W powieści wrze, jak w tyglu; mieszają się barwne wspomnienia, tajemnice rodzinne, postawy, pragnienia, odważne podróże, wielkie miłości i bolesne straty. Powoli, jakby pracowicie dziergana przez pokolenia, wyłania się tożsamość tej rodziny - krucha i delikatna, łatwa do zniszczenia, jak tytułowe koronki z płatków śniegowych”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..