Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zbiórka na Rusinowice

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej potrzebuje wsparcia.

W III niedzielę Wielkiego Postu w całej diecezji przeprowadzona będzie kolekta na ośrodek w Rusinowicach k. Lublińca, należący do Caritas gliwickiej. Od ponad 24 lat prowadzi on profesjonalną rehabilitację leczniczą.

„Do ośrodka przybywają niepełnosprawne dzieci i młodzież z całej Polski, co jest pięknym wkładem naszej diecezji w dobro całego społeczeństwa. Do ośrodka najczęściej trafiają osoby cierpiące na dziecięce porażenie mózgowe, przepuklinę oponowo-rdzeniową, dystrofie mięśniowe, stany powypadkowe i pooperacyjne, często powiązane z niesprawnościami, jak upośledzenie umysłowe, głuchota, ślepota oraz napady padaczkowe (...). Przez cały rok organizowane są 3-tygodniowe turnusy dla 80 dzieci i tyluż opiekunów, a więc w sumie dla 160 osób. Zatem w ciągu roku ośrodek przyjmuje ponad 2,5 tys. ludzi. Najczęściej przybywają osoby z rodzin ubogich, których nie stać nawet na częściowe pokrycie kosztów pobytu rodziców lub opiekunów” – pisze ks. Franciszek Balion, dyrektor ośrodka w liście zapowiadającym zbiórkę.

Podkreśla w nim także, że ośrodek został wybudowany przed 25 laty, kiedy obowiązywały inne normy budowlane i teraz musi być przystosowany do nowych wymogów. Ostateczny termin mija w tym roku. „Dlatego zwracamy się do wszystkich wiernych naszej diecezji i do wszystkich ludzi dobrej woli, prosząc o pomoc i materialne wsparcie dla prowadzonych prac, mających na celu dalsze, jakże potrzebne i pożyteczne funkcjonowanie tej instytucji” – apeluje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama