Nowy numer 24/2018 Archiwum

Klocki LEGO i śląskie klimaty

Wielka prezentacja w bytomskim Teatrze Rozbark już w sobotę i niedzielę.

Na wystawie można będzie zobaczyć makietę miasteczka o wielkości 25m2, zbudowaną w całości tylko z klocków LEGO. Swoją premierę będzie miał model pałacu Tiele–Wincklerów w Miechowicach, odtworzony na podstawie zachowanych fotografii, oraz nieistniejący już stary bytomski dworzec. Nie zabraknie też innych modeli, nawiązujących do śląskich klimatów, takich jak np. bytomskie wieża ciśnień przy ul. Oświęcimskiej i Szyb Krystyna czy katowicki Spodek.

Prawdziwą gratką dla entuzjastów duńskich klocków będą także inne modele, np. Daru Młodzieży z Gdyni, Żurawia Gdańskiego, osady w Biskupinie, Pałacu Branickich z Białegostoku, Stoczni Szczecińskiej, latarni w Kołobrzegu czy imponującej katedry i zamku królewskiego na Wawelu.

Twórcami wystawy są członkowie Stowarzyszenia Zbudujmy.To, zrzeszającego fanów klocków LEGO.

Podczas dwudniowej wystawy młodsi i starsi będą też mogli sami pobudować konstrukcje z udostępnionych klocków i wziąć udział w konkursach.

Wystawa w Teatrze Rozbark (ul. Kilara 29) rozpocznie się w sobotę 18 marca o 10.00 i potrwa do 18.00. W niedzielę 19 marca ekspozycję można oglądać od 10.00 do 15.00. Wstęp wolny.

Makieta Żurawia Gdańskiego   Makieta Żurawia Gdańskiego Zdjęcie organizatorów

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma