Nowy numer 33/2018 Archiwum

Gliwice na 9 sposobów

Dziewięć - to liczba zeszytów przewodnika po mieście, który dostępny będzie już w tym tygodniu.

Przewodnik „Wycieczki z Wędrowcem” to nowa publikacja, wydana przez Muzeum w Gliwicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Gliwickie Metamorfozy

Składa się on z 9 zeszytów z trasami tematycznymi - Stare Miasto; Rozwój miasta na przełomie wieków XIX i XX; Szlakiem przemysłu i myśli technicznej; Echa dawnych wojen; Dzieło gliwickich ewangelików; Śladem pamiątek kultury żydowskiej; Rzeźby i pomniki; Miasto-ogród, Gliwice oczami literatów.

Zeszyty zawierają informacje i materiał ikonograficzny – zdjęcia archiwalne i współczesne oraz mapkę z proponowaną trasą.

17 marca o 17.00 w Wilii Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się spotkanie ze autorami przewodnika, członkami Stowarzyszenia Gliwickie Metamorfozy: Markiem Klimurczykiem, Anną i Markiem Kołodziejami, Wojciechem Kwietniewskim, Adamem Łysiakiem, Małgorzatą Malanowicz i Maciejem Porańskim oraz wykład w ramach cyklu Wycieczki z Wędrowcem: Echa dawnych wojen.

Od tego dnia „Wycieczki z Wędrowcem” można będzie nabyć w Willi Caro i Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – Kino Amok Scena Bajka (ul. Dolnych Wałów 3), a także pisząc na adres: redakcja@muzeum.gliwice.pl.

Zeszyty przewodnika "Wycieczki z Wędrowcem"   Zeszyty przewodnika "Wycieczki z Wędrowcem" Muzeum w Gliwicach

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma