Nowy numer 39/2023 Archiwum

Propozycje jezuitów na Wielki Post

Bogaty program przygotowało Centrum Formacji Theotokos i parafia przy sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach. Podajemy wybrane punkty.

W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem w sanktuarium będą sprawowane o 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.

 • Kazania pasyjne w niedziele podczas Gorzkich Żali o 17.00 głosić będzie o. Mateusz Janyga SJ.
 • Rekolekcje dla dorosłych od 2 do 5 kwietnia poprowadzi o. Wacław Królikowski SJ, rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach.
 • 19 marca o 15.00 w auli Matki Boskiej Kochawińskiej odbędzie się seans filmowy War Room (Siła Modlitwy), połączony ze świadectwami.
 • 24–25 marca to czas na inicjatywę „24 godziny dla Pana”, która zakończy się adoracją parafialną w sobotę o 19.00 z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego.
 • 8 kwietnia o 15.00 odbędzie się "Randka dla małżeństw".
 • Sobotnie nauki wielkopostne w kawiarence (wejście od strony kancelarii) prowadzić będzie o. Robert Więcek SJ, proboszcz parafii. 4 marca – Pacierze – spadek po dziadach pradziadach; 18 marca – Różaniec – modlitwa odważnych i pokornych; 1 kwietnia – Modlitwa serca – słowo, gest, oddech, tętno.
 • Zamiast „Dziennika telewizyjnego” w kawiarence (wejście od strony kancelarii) w sobotnie wieczory o 19.30 można uczestniczyć w przygotowaniu do niedzielnej liturgii (krótki film, możliwość podzielenia się…).
 • Zamiast prasy – zaproszenie do osobistej lektury duchowej: „O naśladowaniu Chrystusa” (Tomasz a Kempis), „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” (Ludwik Grignon de Monfort).
 • A dla tych, „co czasu nie mają” są internetowe propozycje: modlitwawdrodze.pl i „pięciominutówki” biblijne: www.robertwiecek.pl.

Propozycje jezuitów na Wielki Post   Propozycje Centrum Formacji i Dialogu Theotokos, działającego obok sanktuarium:

 • Od 3 do 5 marca odbędzie się sesja formacyjna o walce duchowej w codziennym życiu pt. „Walcz a na rany nie zważaj”. Prowadzić ją będzie o. Mirosław Bożek SJ. Podczas spotkania będzie można m.in. dokonać „inwentaryzacji” wyposażenia, jakie otrzymaliśmy do codziennej duchowej walki oraz zidentyfikować swoje najmocniejsze i najsłabsze strony. Wszystko z przekonaniem, że ostateczne zwycięstwo już się dokonało, a my potrzebujemy się przyłączyć do Zwycięzcy – Jezusa Chrystusa.
 • Od 10 do 12 marca odbędą się warsztaty dla małżonków pt. Pięć języków miłości – rzecz o więzi małżeńskiej. Celem jest refleksja, jak żyć w małżeństwie, żeby w tej najbliższej relacji doświadczyć tego, co najlepsze. Warsztaty prowadzi Alicja Kmietowicz-Synowiec, psycholog z Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej „Manresa” w Krakowie, gdzie od pięciu lat prowadzi warsztaty rozwoju psychologiczno-duchowego „12 kroków ku pełni życia”.
 • Wielkopostne skupienia: 18 marca – dla mężczyzn i 1 kwietnia – dla kobiet (od 9.00 do 15.00).
 • Od 24 do 26 marca odbędzie się pierwsza część Fundamentu Rekolekcji Ignacjańskich. Są to rekolekcje przygotowujące do przeżycia Ćwiczeń Duchowych według metody św. Ignacego z Loyoli. Uczą medytacji ignacjańskiej – modlitwy Pismem Świętym. Druga część odbędzie się od 9 do 21 maja. W czasie tych rekolekcji obowiązuje milczenie i rozmowa z kierownikiem duchowym.

W Theotokos jest też możliwość odprawienia indywidualnych rekolekcji ignacjańskich po wcześniejszym umówieniu.

Informacje na www.theotokos.org.pl, zapisy: e-mail: ckid.theotokos@gmail.com, tel. 797 907 741.

Propozycje jezuitów na Wielki Post   Sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast