Nowy numer 39/2023 Archiwum

Cztery dni z Jezusem

Rekolekcje ewangelizacyjne w Tarnowskich Górach Lasowicach.

Prawda o Bożej miłości, naszym grzechu i Bożym planie zbawienia – to treści, które uczestnicy nie tylko będą mogli usłyszeć, ale przyjąć je i nimi żyć. Od 2 do 5 marca w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach będą trwały rekolekcje ewangelizacyjne.

Poprowadzą je ks. Tomasz Rak, członkowie tarnogórskiego rejonu Domowego Kościoła wraz z młodzieżą i wspólnotami Odnowy w Duchu Świętym – Wspólnota Syjon i Wspólnota Paschy oraz proboszcz tej parafii ks. Roman Grajczyk. Zaproszenia na rekolekcje dotarły do parafian podczas tegorocznych odwiedzin kolędowych.

Parafia w Lasowicach jest kolejną tarnogórską wspólnotą, która przeżywa te rekolekcje. W czasie czterech dni uczestnicy poznają cztery prawa życia duchowego – prawdę o Bożej miłości do nas, o grzechu, który nas od Niego oddala i o Jego planie zbawienia. W programie jest czas na modlitwę, konferencje, pantomimy, świadectwa oraz spotkania w małych grupach.

W piątek, który jest pierwszym piątkiem Wielkiego Postu, będzie adoracja krzyża i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę Eucharystia o godz. 18.00, a w niedzielę zakończenie wraz z rejonowym dniem wspólnoty Ruchu Światło-Życie – Eucharystia o godz. 11.00, a następnie wspólne spotkanie w domu parafialnym. Będzie to też okazja do poznania wspólnot, w których można dalej rozwijać swoją wiarę. Szczegółowy program rekolekcji i więcej informacji na stronie internetowej parafii: www.lasowice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast