Nowy numer 39/2023 Archiwum

Na miarę wyzwań

W przyszły weekend w Gliwicach odbędą się warsztaty dla twórczych mam i ojców – rodziców nastolatków 13+

Zajęcia pt. „Twój nastolatek potrzebuje Ciebie!” poprowadzą Marzena i Maciej Petelowie, rodzice pięciorga dzieci, zaangażowani członkowie Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, współpracujący z Fundacją Misja Służby Rodzinie i Inicjatywą Tato.Net.

– Warsztaty są skierowane do rodziców, którzy szukają jakiegoś rozwiązania, próbują odnaleźć receptę, jak sobie radzić z nastolatkiem. A jest to wiek ciekawy. My też dostrzegamy wśród swoich nastolatków w domu, że te metody, które stosowaliśmy przy przedszkolakach czy nawet w okresie szkoły podstawowej, już nie wystarczają. Zupełnie inne musi być podejście rodziców, muszą nieco przestawić swoje myślenie i wbrew pozorom więcej też czasu poświęcić nastolatkom. Wydaje się, że te dzieci już są w miarę dorosłe, same się ogarniają, potrafią wiele rzeczy samodzielnie zrobić. Ale na poziomie emocjonalnym wymagają dużo większego zaangażowania i wsparcia z naszej strony – mówi Maciej Petela.

Celem warsztatów jest poznanie, jak być rodzicem na miarę wyzwań, jakie stawia nam współczesny świat, kultura i ekonomia. Będą podejmowane m.in. tematy: mądrość i miłość podstawą wychowania nastolatków, budowanie relacji z nastolatkiem, mądre stawianie granic, radość z bycia rodzicem.

Warsztaty odbędą się w jezuickim centrum formacyjnym „Theotokos” w Gliwicach od 24 do 26 lutego. Rozpoczęcie Eucharystią o 18.00 w kościele Matki Boskiej Kochawińskiej, obok centrum.

Informacje na www.theotokos.org.pl, zapisy: e-mail: ckid.theotokos@gmail.com, tel.  797 907 741.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast